Sławomir Kryjom z jeszcze jedną rolą!

Żużel – Sławomir Kryjom z jeszcze jedną rolą!

Pewien czas temu żużlowy światek obiegła wieść o mianowaniu Sławomira Kryjoma dyrektorem sportowym FOGO Unii Leszno. Jak się jednak okazuje, nie kończy on w pełni współpracy z byłym pracodawcą.

W ekipie Trans MF Landshut Devils działacz rodem z Leszna pojawił się w 2021 roku. To właśnie wtedy w roli menedżera/kierownika razem z Klausem Zwerschiną wprowadzili popularne „Diabły” do 1. Ligi Żużlowej, aby następnie w kolejnych dwóch sezonach postawić się rywalom. W 2022 Bawarczycy zameldowali się w play-offach zaskakując wszystkich, a rok później powtórzyli swój wyczyn raz jeszcze dając kłam teoriom ekspertów. Piękna historia jednak dobiegła końca, gdy rozgrywki zaplecza Elity, przejęła Speedway Ekstraliga.

Wedle nowych zarządzeń każdy klub musi być spółką akcyjna lub sportową spółką akcyjna zarejestrowaną w Polsce. Niemcy co prawda starali się wypracować sposób na spełnienie wymogu formalnego, zakładając takową za naszą zachodnią granicą na pewien czas, aby móc wszystko utworzyć w Polsce. Na takie wyjście nie zgodziły się władze dwóch lig zawodowych i tym samym Diabły znalazły się ponownie w 2. Lidze Żużlowej, która od przyszłego sezonu nazywać się będzie Krajową Ligą Żużlową. Już wtedy Sławomir Kryjom mówił otwarcie, że nie wie co dalej z jego przyszłością w klubie. Jak się okazało otrzymał on ofertę od Prezydenta Miasta Leszna sprawdzenia się w roli dyrektora sportowego FOGO Unii Leszno. Działacz nie zawahał się i skorzystał z niej, czemu nie dziwi się Gerald Simbeck, Prezes AC Landshut Devils – Z tej szansy musiał skorzystać, a my go w tym wspieraliśmy. Oferta pracy w rodzinnym klubie nie przychodzi codziennie – zaznacza.

Co ciekawe, Kryjom wcale jednak nie przestaje wspomagać klubu, z którym był związany przez ostatnie trzy lata – Sławek nadal będzie nas wspierał, jako nasz konsultant – zdradził sternik Landshut Devils.

Postaw mi kawę na buycoffee.to