Żużel – Smutne wieści. Odeszła legenda.

Kolejna niezwykle smutna wiadomości dotknęła środowisko żużlowe. Straciliśmy istną legendę. Bogusław Nowak, były żużlowiec i trener młodzieży, który wychowywał Bartosza Zmarzlika, odszedł w wieku 72 lat.

Informacje o śmierci zasłużonego dla czarnego sportu Nowaka pierwsza przekazała ebut.pl Stal Gorzów – Odeszła nasza WIELKA legenda, Bogusław Nowak. Wspaniały żużlowiec, niesamowity człowiek i trener wielu wychowanków naszego klubu. Był wzorem dla wielu z nas – czytamy.

72 – latek w trakcie swojej długiej i obfitej w sukcesy kariery zawodniczej przywdziewał kevlary zaledwie dwóch ekip. Od samego początku – 1969 rok ścigał się dla rodzimej Stali Gorzów, aby na cztery ostatnie sezony reprezentować Unię Tarnów. Bogusław Nowak w trakcie rywalizacji świecił zdobycie aż dwunastu medali DMP, a także dwóch medali IMP. W 1977 w Gorzowie Wielkopolskim nie oddał rywalom gruntu i zgarnął złoty krążek wyprzedzając chociażby Andrzeja Tkocza czy Mieczysława Woźniaka. Karierę zdolnego wychowanka Stali Gorzów przerwał fatalny upadek, skutkiem, którego było złamanie kręgosłupa i „przykucie” do wózka inwalidzkiego. Bogusłąw Nowak, jednak nie obraził się na czarny sport i po kilku latach powrócił w roli trenera młodzieży, a spod jego skrzydeł wyrósł nasz czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. O nim samym trener Nowak mówił tak – Te nasze wyścigi obserwował mały chłopiec, widziałem, że oczy zrobiły mu się wielkie.. Podszedł do mnie i zapytał, czy on także mógłby spróbować. Po dwóch dniach, we wtorek zjawił się na zajęciach, z całą rodziną: mamą, tatą i starszym bratem Pawłem. Tego dnia, z tego co pamiętam, jeszcze nie jeździli, nie mieli sprzętu. Ale udało się szybko sprowadzić dwa motocykle do mini-żużla z Danii. I tak się rozpoczęła przygoda ze sportem przyszłego mistrza świata. Bartek miał wtedy sześć lat i przez następne siedem trenował i startował w mojej szkółce – wspominał Nowak.

Niezwykle smutną wieść o odejściu swojego opiekuna Zmarzlik skomentował – Trenerze, dziękuję za wszystko, czego mnie Trener nauczył – napisał w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to