Żużel – Spór Kacpra Szopy z Wilkami Krosno!

Na światło dziennie wyszedł kolejny spór w środowisku żużlowym. Junior Cellfast Wilków Krosno ma pretensje do swojego klubu o brak pomocy, a włodarze spadkowicza z PGE Ekstraligi odsłaniają ważne fakty.

Cała sytuacja rozpoczęła się tak naprawdę w marcu podczas treningu, kiedy to Kacper Szopa zanotował poważny wypadek, w którym złamał obojczyk i uszkodził swój sprzęt. Z jego punktu widzenia jego prośbę o pomoc Cellfast Wilki zignorowały pozostawiając go bez szans do jazdy po powrocie do zdrowia. W tym celu junior założył zbiórkę za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, gdzie prosił kibiców o pomoc.

Drugi punkt widzenia przedstawili natomiast włodarze krośnieńskiego ośrodka, za sprawą specjalnego komunikatu. W nim czytamy – W związku z wczorajszą publikacją Kacpra Szopy w serwisie zrzutka.pl pragniemy zdementować przedstawione tam informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną. Ojciec zawodnika otrzymał już we wrześniu 2023 roku do wyboru zarówno propozycję kontraktu w Cellfast Wilkach Krosno, jak i zgodę na zmianę barw klubowych. Opiekun Kacpra Szopy od razu jednak jednoznacznie i kategorycznie odrzucił wariant jazdy w krośnieńskich barwach i poinformował, że syn będzie kontynuował żużlową przygodę w innym klubie. Po upływie dwóch miesięcy w ostatnim dniu okna transferowego tj. 14 listopada 2023 roku, w godzinach popołudniowych ojciec zawodnika zgłosił się do klubu informując o braku znalezienia nowego pracodawcy i prosząc o podpisanie przynależności klubowej w Wilkach na kolejny rok bez określenia warunków finansowych. Otrzymaliśmy wówczas informację, iż w dalszym ciągu Kacper Szopa nie ma zamiaru jazdy w Krośnie i nadal rozmawia z innymi klubami na temat zmiany barw. Nie chcąc hamować rozwoju zawodnika, zgodziliśmy się na jego udział w przedsezonowych treningach na torze w Krośnie. Ze zdumieniem przeczytaliśmy, iż po treningowym upadku zawodnik nie otrzymał wsparcia od naszego klubu i założył zrzutkę wśród kibiców na nieokreślone przez nikogo niezależnego straty sprzętowe. To wyjątkowo perfidna manipulacja dokonana przez otoczenie zawodnika. Apelujemy, by nie ulegać przekazowi zawartemu w wyżej wymieniowej zrzutce. Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją podkreślamy, iż obecnie tak jak sam zawodnik my również nie widzimy możliwości kontynuacji współpracy i nadal umożliwiamy rozwój poza strukturami Cellfast Wilków. Nasz klub w momencie zmiany barw klubowych będzie oczekiwał jedynie zwrotu poniesionych w procesie szkolenia nakładów finansowych. Dla transparentności pragniemy poinformować, że na samo przygotowanie do sezonu 2023 Kacper Szopa otrzymał 200 tysięcy złotych netto, wypłacone w całości zgodnie z kontraktem przed rozgrywkami. W tym miejscu musimy zaznaczyć, iż przez 3 lata współpracy z Kacprem Szopą, otoczeniu zawodnika zawsze nie odpowiadała forma ani kontraktu amatorskiego, ani zawodowego, a opiekun Kacpra nieustannie przyjmuje roszczeniową postawę w każdym elemencie. Stąd dzisiejsza decyzja o definitywnym zakończeniu współpracy – napisano.

Na brak juniorów w Krośnie narzekać nie będą, bowiem jak wspomniano w komunikacie szkółka prężnie się rozwija i wypełnia założone przed nią cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to