Sukces zielonogórzan. Dopięli swego!

Żużel – Sukces Zielonogórzan. Dopięli swego!

Nie tak dawno Piotr Protasiewicz mówił o pięcie achillesowej szkolenia młodzieży w Winnym Grodzie. Dzięki sporemu zaangażowaniu kibiców i mieszkańców Zielonej Góry, powstanie mini tor!

Popularne „Myszki Miki” przez lata w swoim składzie miały wielu utalentowanych wychowanków, którzy stanowili o sile zespołu jak chociażby Patryk Dudek. Trend ten jednak mocno zahamował, a poziom szkolenia drastycznie spadł, przez co w przyszłorocznym sezonie PGE Ekstraligi duet juniorski Falubazu stanowić będą sprowadzeni Oskar Hurysz oraz Krzysztof Sadurski.

Fakt ten bardzo chce odmienić Piotr Protasiewicz, który widzi jedno rozwiązanie tej sprawy. W Zielonej Górze powstać musi mini tor, na którym adepci nabiorą odpowiednio dużo doświadczenia zanim przejadą swoje pierwsze okrążenia przy W69. Fakt ten możliwy był do zrealizowania za pośrednictwem Budżetu Obywatelskiego w którym klub wystawił swój projekt. Mieszkańcy jak i fani „Gryzoni” sprostali wyzwaniu i podczas dwóch tygodni zebrali dostatecznie dużo głosów, aby to właśnie ta kandydatura weszła w życie.

Zadowolenia i podziękowań dla głosujących nie szczędził, Prezes Wojciech Domagała – Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zgłoszenie tego projektu, oraz oczywiście głosującym. Cieszymy się, że w naszym mieście powstanie mini tor żużlowy – powiedział sternik dla klubowej strony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to