Tauron Włókniarz Częstochowa z nowym zawodnikiem

Żużel – Tauron Włókniarz Częstochowa z nowym zawodnikiem.

Kadra Częstochowskich Lwów w rozgrywkach U-24 Ekstraligi została wzmocniona przez naprawdę solidne nazwisko. Kevlar ekipy spod Jasnej Góry przywdzieje Steven Goret!

Reprezentant Francji dotychczas wielu szans w Polsce nie otrzymał. Co prawda od dwóch sezonów związany jest kontraktem z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz, lecz w tegorocznych rozgrywkach nie otrzymał nawet jednej szansy od trenera. Przed rokiem było nieco lepiej, bowiem Maciej Jąder postawił na niego podczas siedmiu meczów ówczesnej 2. Ligi Żużlowej. Goret wystąpił w dwudziestu pięciu biegach zdobywając dwadzieścia sześć oczek z czteroma bonusami, co przełożyło się na średnią 1,2 pkt/bieg.

Francuz znacznie lepiej prezentuje się w ojczyźnie oraz na długim torze. Tam może się pochwalić zdobytym tytułem indywidualnego mistrza świata do lat 23. Szansę na rozwój w przyszłym roku dadzą mu działacze Tauron Włókniarza Częstochowa, którzy przed kilkoma dniami ogłosili oficjalnie zawarcie umowy. Goret tym samym jest trzynastym zawodnikiem w kadrze dowodzonej przez Sebastiana Ułamka. Co warto podkreślić Francuz związał się z Włókniarzem na dwa najbliższe sezony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to