Bauhaus-Ligan z terminarzem na sezon 2024!

Żużel – Terminarz kolejnej ligi już znany!

Po duńskiej lidze, włodarze szwedzkiego żużla ogłosili terminarz na sezon 2024. Ten rozpocznie się już 7 maja. Dla kibiców, a także co najważniejsze dla żużlowców już praktycznie nie ma zagadek, a to oznacza jedno – pora rozpocząć planowanie!

Po polskich rozgrywkach spore uznanie w oczach zawodników ma Bauhaus-Ligan, gdzie możemy na co dzień oglądać najlepszych żużlowców świata. Ponownie jak przed rokiem, praktycznie wszystkie spotkania będziemy mogli obejrzeć we wtorki. Jedynym wyjątkiem jest 8 i 9 runda, które odbędą się dzień po dniu. Nieco o samej konstrukcji kalendarza powiedział przewodniczący ESS, Mikael Holmstrand – Ubiegłoroczny sezon przebiegł bardzo dobrze, a co za tym idzie zdecydowaliśmy, że ponownie sezon zakończymy we wrześniu. Chodziło nam przede wszystkim o jak najlepsze warunki sportowe jak i pogodowe, z tego też względu początek rozgrywek najwcześniej możliwy był w maju. Dodatkowo kibicom w przyszłym sezonie będziemy mogli zaoferować nie tylko mecze we wtorek, ale także spotkania dzień po dniu planowane na 2-3 lipca, kiedy te same ekipy spotkają się we wtorek jak i w środę. Fakt ten możliwy był tylko i wyłącznie dlatego, że wtedy liga duńska ma przerwę. Mamy nadzieję, że to usprawnienie doda meczom jeszcze więcej pikanterii i emocji. Czekamy na to z niecierpliwością – dodał szef szwedzkiego żużla.

Pierwsza runda planowana jest na 7 maja, a zmierzą się na otwarcie w niej ekipy Dackarny z Piraterną, Smederny z Indianerną, Rospiggarny z Lejonen oraz Vargarny z Vastervik. Na starcie nie zabraknie polskich akcentów jak chociażby Bartosz Zmarzlik w barwach Lwów z Gislaved, trio Polis, Pludra, Przyjemski w kevlarach ekipy z Hallstavik.

Postaw mi kawę na buycoffee.to