Żużel – Thomsen: „Będę bardziej niż gotów na start sezonu.”

Jeden z liderów ebut.pl Stali Gorzów nie zapamięta dobrze sezonu 2023. Ponownie na drodze Andersa Thomsena stanęły kontuzje, a tym samym uniemożliwiły mu starty chociażby w Speedway Grand Prix z którego wypadł na kolejny rok.

Okres przerwy pomiędzy sezonami dla zawodników jest niezwykle ważny nie tylko pod kątem odpoczynku i przygotowań do kolejnego roku zmagań. To także czas wielu akcji marketingowych, a tych najwięcej jest podczas świąt. Stal Gorzów ku uciesze kibiców uczestniczyła w miejskim jarmarku, na którym mogliśmy zobaczyć żużlowców. Na scenie pojawił się chociażby Anders Thomsen, który jest w trakcie rehabilitacji po upadku, który odniósł w trakcie kampanii 2023. Duńczyk urodzony w Odense zdradził – Mam sporo pracy, jeśli chodzi o przygotowania fizyczne. Mój okres między sezonami rozpoczął się nieco szybciej niż u innych. Dużo czasu poświęciliśmy mojej ręce. Cztery-pięć razy w tygodniu chodziłem na rehabilitację, żeby być gotowym na sezon. Każdy dzień przybliża nas do celu. Wróciłem do biegania i na siłownię. Wciąż pracuję nad ręką, by mieć w niej sto procent sprawności, ale już teraz czuję się dobrze i będę bardziej niż gotów na start sezonu – podkreślił.

Reprezentant ojczyzny Hamleta zaznaczył także, że trzyma się z dala od motocrossu, aby uniknąć potencjalnego upadku, który mógłby zniweczyć jego starania – Od motocrossu trzymam się z daleka, bo zawsze zaliczę jakąś glebę. Mam tor motocrossowy pod domem, ale jeżdżę tam na Pit-Bike’u. Zasada jest identyczna, ale maszyna mniejsza, więc jak upadasz, to nie boli tak bardzo – wyjaśnił.

Thomsen odkrył także karty co do swojego teamu. W nim zmian wiele nie będzie – Nie będę za dużo zmieniał w motocyklach. Myślę, że miałem dobry sprzęt w tym roku. Oczywiście popracuję przy silnikach. Jeśli chodzi o team, to zmieniłem drugiego mechanika i mam nadzieję, że to ulepszy mój zespół. Szef moich mechaników jest naprawdę dobrym fachowcem i człowiekiem, który wie, co robi. Wciąż moim menedżerem będzie Krzysztof Sudak, który robi genialną robotę – zakończył zawodnik ebut.pl Stali Gorzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to