Timo Lahti zmienił barwy narodowe

Żużel - Timo Lahti zmienił barwy narodowe!

Do dość ciekawego ruchu doszło w trakcie przerwy między sezonami. Dysponujący dwoma licencjami Timo Lahti zdecydował się na wybranie jednej z nich. Wybór padł na tą szwedzką, a co ciekawe stało się tak przez jeden z warunków postawionych samemu zainteresowanemu.

Finlandia od lat nie cieszy się chwałą ze względu na wysoki poziom sportowy czarnego sportu. Lahti to od lat najlepszy zawodnik tego rejonu, lecz w ostatnich miesiącach spory postęp poczynił Antti Vuolas. Jak się okazuje to właśnie na barki młodego zawodnika Platinum Motoru Lublin spadnie ciężar przewodzenia kadrze narodowej. Dotychczasowy kapitan i najlepszy żużlowiec, Timo Lahti zdecydował się zmienić barwy, które będzie reprezentował. Od przyszłego sezonu byłego zawodnika H. Skrzydlewska Orła Łódź, a obecnie Grupa Azoty Unii Tarnów będziemy mogli zobaczyć pod banderą Szwedzką, a DPŚ 2023 we Wrocławiu był dla niego ostatnim występem dla swojej ojczyzny.

Co ciekawe sam zawodnik już wcześniej w Bauhaus-Ligan występował pod flagą Trzech Koron, jednak pozostając przy tym reprezentantem Finlandii. Teraz jednak włodarze SVEMO postawili Lahtiemu ultimatum, jeśli chciał dalej być traktowany jako zawodnik krajowy musiał zdecydować się na przywdzianie kevlaru reprezentacji Szwecji, na co sam Timo przystał. Tym samym urodzony w Kouvoli żużlowiec po raz kolejny stanie pod taśmą podczas rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Szwecji, w której w tegorocznych zmaganiach wywalczył brązowy medal.

Postaw mi kawę na buycoffee.to