Tomasz Gollob wstał z wózka!

Żużel – Tomasz Gollob stanął na nogi!

Nasz wielki mistrz, Tomasz Gollob po feralnym wypadku, od którego minęło już kilka lat nie poddaje się. Z pomocą specjalnej maszyny były żużlowiec postawił kilka kroków, a na jego twarzy zagościł wielki uśmiech.

Żużlowy mistrz świata z sezonu 2010 od lat walczy o to, aby stanąć samodzielnie na nogach po fatalnym w skutkach wypadku na motocrossie. Podczas treningu w kwietniu 2017 roku, wychowanek Polonii Bydgoszcz uderzył na tyle pechowo o podłoże, że doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, stłuczenia klatki piersiowej wraz z płucami. Lekarze natychmiast podjęli się operacji, a po niej 52 – latka podtrzymywali w stanie śpiączki. Najtrudniejszym okazał się jednak fakt, że u żużlowca doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego, co wiązało się z przedwczesnym zakończeniem kariery oraz poruszaniem się za pomocą wózka inwalidzkiego. Tomasz Gollob, jednak nie poprzestaje w walce o to, aby stanąć na nogach o własnych siłach. W tym celu poddaje się trudnej i intensywnej rehabilitacji, a najnowszym efektem są kroki postawione z pomocą specjalnej maszyny. Czempion z 2010 w najnowszym wpisie podzielił się ważnymi słowami – Talent to tylko kropka nad i do bardzo ciężkiej pracy. Walczyłem na torze do samego końca, walczę o powrót do zdrowia dokładnie tak samo. Nie poddawajcie się! – skwitował.

Obecne Tomasza Golloba możemy zobaczyć coraz częściej przy transmisjach z aren żużlowych na platformie Canal +, gdzie były żużlowiec realizuje się jako ekspert.

Postaw mi kawę na buycoffee.to