Ważna decyzja w sprawie Rosjan

Żużel – Ważna decyzja w sprawie Rosjan.

Coroczna Gala Międzynarodowej Federacji Motocyklowej, jest nie tylko wielką imprezą, na której wręczane są medale. Podczas niej zapadają także arcyważne decyzje dotyczące bieżących spraw. Podjęto werdykt co do startów Rosjan!

Rok 2023 w świecie motocykli zakończyła wielka gala spod egidy FIM-u w Liverpoolu. Zjechali wszyscy najważniejsi zawodnicy rywalizujący się na dwóch kółkach. Złoty medal mistrzostw świata odebrał chociażby Bartosz Zmarzlik, ale nie zabrakło także przedstawicieli MotoGP, World Superbike, Motocrossu czy Enduro. Zebrało się także walne posiedzenie działaczy na czele z Jorge Viegasem, którzy na celownik wzięli przede wszystkim sprawę Rosjan. Jak dobrze wiemy od 2022 roku, wszyscy Rosyjscy zawodnicy mają zakaz startów w związku ze zbrodniczą działalnością swojej ojczyzny.

Co prawda kilku z Rosjan jak chociażby Emil Sajfutdinow, Artem Łaguta, Wadim Tarasienko czy Andriej Kudriaszow posiadają polskie obywatelstwa, a trzech z nich występuje w roli krajowych seniorów podczas meczy PGE Ekstraligi. Mimo to podejście FIM-u jest niezmiennie. Najnowszą decyzją zakaz startów został podtrzymany.

Co warto nadmienić FIM pozostaje nieugięty w sowich postanowieniach, w przeciwieństwie do FIA, czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej, która to pozwala Rosjanom na starty pod neutralną flagą, jeśli ów zawodnik podpisze dokument o neutralności politycznej, a jednocześnie wyrazi solidarność z Ukrainą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to