Ważny ruch Motoru Lublin

Żużel – Ważny ruch Lublinian!

Orlen Oil Motor Lublin wykonał niezwykle ważny ruch w kontekście przyszłości czarnego sportu w Polsce. W środowisku brakuje zawodników jak i mechaników. Problem z drugimi ma rozwiązać współpraca jaką nawiązali Mistrzowie Polski z Zespołem Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego.

W pierwszym tygodniu marca popularne „Koziołki” otworzyły nowy rozdział w edukacji mechaników sportowych. Za pośrednictwem współpracy Mistrzów Polski z lokalną szkołą samochodową możemy się spodziewać sporej ilości nowego narybku na rynku mechaników. Partnerstwo drużyny żużlowej z ośrodkiem oświatowym ma przynieść połączenie teoretycznej wiedzy nabytej w gmachu szkoły z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi w sporcie żużlowym. Podczas inauguracyjnego spotkania głos zabrał Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta – Jest to bardzo ważne wydarzenie z punktu widzenia Prezydenta Miasta. Wydaje się, że porozumienie ma wymiar naturalny, bo gdzie się mają kształcić nowe kadry żużlowe, jeśli nie w Lubelskiej szkole samochodowej, skoro Lublin to żużel. Wszyscy w Polsce wiedzą, że Lublin to żużel i tutaj ma powstać najlepsza szkoła, w której uczy się mechaników żużlowych, mechaników crossowych i mechaników motocyklowych. Miasto Lublin, Pan Prezydent Krzysztof Żuk, dział oświaty bardzo chcemy angażować się w tę współpracę, żeby była ona na jak najwyższym poziomie – podkreśla.

Radości z inicjatywy nie krył Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego – To ważny dzień dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzisiaj podpisaliśmy ważne porozumienie, które daje nowe szerokie perspektywy działań i korzyści dla każdej ze stron. Jako szkoła, która ma w obowiązku dbać o wszechstronny rozwój swoich uczniów, cieszymy się, ze nasi wychowankowie będą mogli rozwijać swoje sportowe i zawodowe pasje. Sport daje motywacje do pracy, do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Pragniemy by nasi uczniowie dzięki kontaktom z tak utytułowanym klubem sportowym jakim jest ORLEN OIL Motor Lublin chcieli skorzystać i umieli pozyskać maksimum korzyści dla siebie. Dzisiejsze wydarzenie to również sygnał dla lokalnego środowiska, że tutaj w Lublinie, w samochodówce, powstaje ośrodek, gdzie nauka łączy się ze sportem. Wierzę również w to, że podjęta przez nas współpraca, w kolejnych latach stanie się przyczynkiem do odkrywania pokoleń młodych mechaników motocyklowych, którzy dzięki nabytej wiedzy zawodowej, działając z wielką pasją, będą przyczyniać się do rozwoju sportów motocyklowych – powiedział Ryszard Morawski.

Wtórował mu z kolei Piotr Więckowski – Odbudowa Lubelskiego żużla rozpoczęła się w 2015 roku, chociaż tradycje tego sportu w naszym mieście są przeogromne. Rozpoczęliśmy od szkolenia młodzieży, później wystawiliśmy drużynę w rozgrywkach 2 ligi, 1 ligi w końcu ekstraligi żużlowej. W tej chwili pomysłem klubu, ale także inicjatywą szkoły jest, aby młodzi ludzie poszerzyli grono osób zainteresowanych sportem żużlowym w naszym mieście. Jest bardzo duża potrzeba mechaników sportowych, których na rynku brakuje. Chcemy się dzielić specjalistyczną wiedzą, jak należy przygotowywać motocykle do sportu i każdy, kto będzie chciał z tej wiedzy skorzystać, dostanie taką możliwość – dodał Wiceprezes Zarządu Speedway Lublin S.A.

Klamrą całe spotkanie dopiął Mirosław Jarosiński, Zastępca Dyrektora Wydziały Oświaty i Wychowania Urzędy Miasta Lublin – Szansa kształcenia się pod okiem wybitnych fachowców, którzy pracują w branży sportowej, jest niesłychanie atrakcyjną ofertą. Zawsze sport kreował w obszarze motoryzacji dynamiczny rozwój wprowadzenia nowych technologii. Miejmy nadzieję, że absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych w przyszłości będą zasilać kadry zespołów mechaników, którzy przygotowują sprzęt w klubie, ale również w innych branżach sportowych. Mam nadzieje, że klasa sprofilowana będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem i trafią tam osoby, dla których jest to obszar zainteresowania, a nawet pasji – podsumował.

Postaw mi kawę na buycoffee.to