Ważny sygnał z Krakowa

Żużel – Ważny sygnał z Krakowa!

Przed kilkoma dniami powołano do życia spółkę Speedway Kraków, której celem będzie udział w Krajowej Lidze Żużlowej. Co ważne twór ten może liczyć na spore wsparcie miasta.

W Polsce od lat toczy się walka o jak największą ilość działających żużlowych ośrodków. W Krakowie czarny sport zniknął na dobre w 2019 roku, kiedy to ówczesna Wanda Kraków wystartowała w 2. Lidze Żużlowej, lecz z powodu fatalnej sytuacji finansowej nie zdołała dokończyć rozgrywek. Przez lata słyszalne były głosy o chęci odbudowy klubu z Małopolski, lecz akcji żadnej w tym kierunku nie przedsięwzięto. W 2023 roku wszystko się zmieniło. W Krakowie podjęto konkretne kroki, a najważniejszym z nich jest powołanie spółki Speedway Kraków, o czym poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z wielką radością informujemy sympatyków czarnego sportu z całej Polski, że w dniu 12.12.2023r. w Krakowie, powstała spółka sportowa Speedway Kraków. Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Profesora Jacka Majchrowskiego oraz Pana Prezydenta Profesora Andrzeja Kuliga doszło do spotkania w Pałacu Wielkopolskich, podczas którego zostały szczegółowo omówione problemy trapiące Krakowski żużel. Podjęto również decyzję o założeniu nowego podmiotu, którego celem jest start w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024 -czytamy w pierwszej części komunikatu.

Działacze Krakowscy podkreślili także inicjatywę nowego przewodniczącego GKSŻ Ireneusza Igielskiego, który mocno ich wsparł – Pragniemy podziękować Głównej Komisji Sportu Żużlowego, a w szczególności Panu Przewodniczącemu Ireneuszowi Igielskiemu za otrzymane wsparcie oraz wyrozumiałość w wydłużeniu terminu procesu licencyjnego – zaznaczono.

Krakowianie na brak pomocy narzekać nie mogą, bowiem mocno w proces reaktywacji czarnego sportu w Krakowie zaangażowali się działacze Texom Stali Rzeszów. Beniaminek Speedway 2. Ekstraligi posiada na tyle rozbudowany skład, że bardzo prawdopodobne, że to właśnie Żurawie wypożyczą do nowo powstałego ośrodka swoich żużlowców.

Na sam koniec Speedway Kraków zachęcił fanów czarnego sportu do wsparcia inicjatywy, aby już na wiosnę móc zasiąść w fotelach podczas ligowych starć – Zapraszamy wszystkich wielbicieli KRAKOWSKIEGO ŻUŻLA do współpracy, byśmy wspólnie zasiedli na trybunach podczas emocjonujących rozgrywek ligowych sezonu 2024 – podsumowano.

Postaw mi kawę na buycoffee.to