Wielki gest mistrza

Żużel – Wielki gest mistrza!

Bartosz Zmarzlik to nie tylko wielki sportowiec, ale to także przykład dla wielu z nas. Czterokrotny mistrz świata w geście dla potrzebujących wystawił swój mistrzowski sprzęt na licytacje!

Jak co roku w styczniu swój finał ma Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podczas której Jerzy Owsiak wraz z tysiącami innych wolontariuszy zbiera fundusze na potrzebny sprzęt medyczny, ratujący miliony żyć dzieci jak i dorosłych. 32. Finał WOŚP skupia się głównie na zakupie dedykowanych urządzeń do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów po pandemii. Fundacja w planach ma zakup rezonansów, polisomnografów, spirometrów czy sprzęt do diagnostyki endoskopowej.

Tradycyjnie w serwisie aukcyjnym Allegro pojawiły się specjalne oferty od Orkiestry, a wśród nich możemy znaleźć dar od Bartosza Zmarzlika. Jest nim motocykl, którego używał w minionym sezonie, a dokładniej podczas finału Speedway Grand Prix w Toruniu. Maszyna jest tym bardziej cenna, że to właśnie na niej Zmarzlik dorzucił do swojej kolekcji czwarty tytuł mistrzowski po pięknej batalii z Fredrikiem Lindgrenem.

W akcje charytatywną włączył się także Mateusz Cierniak, który na aukcje wystawił kevlar w którym obronił Tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Ceny obu przedmiotów na ten czas stanęły na poziomie ponad 60 tysięcy za motocykl, a 4 tysiące złotych za strój.

Link do aukcji 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to