Żużel – Wielkie nazwiska pojawią się w Gorzowie!

Lista startowa Memoriału Edwarda Jancarza zapełnia się z upływem kolejnych dni, a organizatorzy wywiązują się z danego słowa. Do stawki dołączyli wielokrotni medaliści Indywidulnych Mistrzostw Świata.

Już 30 marca na obiekcie Stali Gorzów planowana jest oficjalna inauguracja sezonu żużlowego, a ten otworzy bardzo ważny dla lokalnej publiczności turniej, Memoriał samego patrona stadionu – Edwarda Jancarza. Organizatorzy już na samym wstępie zapowiadali, że obsada nie zawiedzie fanów czarnego sportu. Jako pierwsi swoją obecność potwierdzili chociażby Mikkel Michelsen, Patryk Dudek czy bracia Pawliccy. Teraz gospodarze przygotowali istną bombę. Ponownie na profilu społecznościowym kibicom zadano dwa pytania.

Pierwsze z nich brzmiało tak: „W 2007 roku na torze w Gorzowie wystąpił w swojej pierwszej mistrzowskiej imprezie. Dwa lata później debiutował w Memoriale i był to do tej pory jego jedyny start w tym turnieju. Świętował także na Jancarzu jeden z największych sukcesów w swojej karierze” – rzeczony zawodnikiem jest nie kto inny jak Maciej Janowski.

Natomiast drugi do stawki dołączył wychowanek Stali Gorzów, Bartosz Zmarzlik – Po raz pierwszy w Memoriale wystąpił w 2005 roku w pokazowych biegach przed zawodami, a swój premierowy start zaliczył w 2016 roku. Pierwszy czysty komplet punktów na gorzowskim owalu zdobył w 2015 roku – napisano o czterokrotnym mistrzu świata.

Postaw mi kawę na buycoffee.to