Wielkie wyróżnienie dla Janusza Kołodzieja

Żużel – Wielkie wyróżnienie dla Janusza Kołodzieja.

W Lesznie żużel to sport numer jeden, który gromadzi sporą rzeszę fanów. W mieście trudno znaleźć osobę, która nie zna kapitana Byków, Janusza Kołodzieja. 39 – latek został szczególnie wyróżniony przez włodarzy miasta.

Przygoda popularnego „Koldiego” z Unią Leszno w nadchodzącym sezonie zatoczy równą liczbę. Będzie to już 10 rok w kevlarze Byków dla Janusza Kołodzieja, który po epizodzie w latach 2010/11 nieprzerwanie od 2017 broni barw ekipy z Wielkopolski. Dla fanów z obiektu im. Alfreda Smoczyka jest już swoistą legendą, niemal porównywalną do samego patrona Stadionu przy ulicy Strzeleckiej 7.

Kołodziej cieszy się także uznaniem włodarzy miasta, którzy zdecydowali się wręczyć mu wyjątkową nagrodę. Od ostatniej sesji Rady Miejskiej cieszy się tytułem Honorowego Ambasadora Leszna, a na dodatek otrzymał symboliczną szable. Lider Byków w swoim przemówieniu nie krył radości, a także wrócił do swoich początków w Unii – Wspomnę o jednej osobie, powiem to, bo mam to w sercu. Chodzi o Józefa Dworakowskiego. Budził we mnie wiele strachu, widziałem pana Józefa w wielu trudnych chwilach, gdy było głośno i nerwowo. Nie wiedziałem, jak będzie przy rozmowach moich z Unią i panem Józefem. Ale było pozytywnie i dużo ciepła mnie spotkało na pierwszym spotkaniu. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Tak się zaczęła moja przygoda z Lesznem. Miał być tylko jeden sezon, a będzie już dziesiąty. Postaram się zrobić co się da, żeby dobrze reprezentować nasz klub. Unia Leszno jest bardzo wyjątkowa. I miejmy nadzieję, że zawsze tak będzie. Dziękuję bardzo za to wyróżnienie – powiedział żużlowiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to