Wiemy, gdzie pojedzie Leon Madsen

Żużel – Wiemy, gdzie pojedzie Leon Madsen.

Jakiś czas temu głośno zrobiło się po tym, kiedy wybuchła afera między Leonem Madsenem a klubem z jego rodzinnego Brovst. Jeden z najlepszych żużlowców znalazł już sobie nowy klub w SpeedwayLigaen.

Liga duńska jak i brytyjska w ostatnich sezonach znacząco zyskuje na sile. Najlepsi zawodnicy coraz częściej i chętniej decydują się na kontrakty poza granicami Polski z myślą o jeździe na trudniejszych nawierzchnia co przekłada się pozytywnie na cykl Speedway Grand Prix. Po latach przerwy do Danii powrócić miał Leon Madsen i był od pewnego czasu dogadany z Nordjysk Elite Speedway. Porozumienie nie zostało sfinalizowane, a wokół narosła bardzo nieprzyjemna atmosfera.

Teraz, wiemy już, że reprezentant z kraju Hamleta przywdzieje barwy Soenderjylland Elite Speedway, a jak sam przyznał nie zmaierzał rezygnować z jazdy w ojczyźnie. W ekipie spotka się z kadrowiczami jak Anders Thomsen czy Mads Hansen, a także rodakiem Mikkelem Andersenem czy chociażby Marcinem Nowakiem.

Sam zainteresowany mierzy wysoko, jak wspomina w rozmowie z klubowymi mediami – Chciałbym w przyszłym roku zdobyć złoty medal z drużyną – zadanie wcale łatwe nie będzie, bowiem Esbjerg Vikings zachowało mistrzowski skład, a rywale wcale nie spali.

Kilka słów nt. coraz lepszego poziomu ligi powiedział także działacz, Jacob Olsen – To wspaniałe, że w lidze duńskiej będzie rywalizowała większość naszej kadry narodowej. Myślę, że to sprawia, że sezon będzie jeszcze bardziej ekscytujący i chcielibyśmy się też przyczynić do tego, by Leon został kolejnym mistrzem świata – skwitował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to