Wiktor Przyjemski na dłużej w Szwecji

Żużel – Wiktor Przyjemski na dłużej w Szwecji.

Minione już rozgrywki przyniosły jednemu z największych żużlowych talentów Polski nowe doświadczenia zebrane na Szwedzkich torach. Teraz wiemy, że 18 – latek tą przygodę kontynuować będzie także w przyszłym roku.

Przed rozpoczęciem rozgrywek w roku 2023, Wiktor Przyjemski nie krył, że konieczne w jego przypadku jest nabieranie doświadczenia na trudniejszych i wymagających torach. W tym celu team Przyjemskiego zdecydował się na kontrakt w Bauhaus-Ligan, a dokładniej w zespole Rospiggarny Hallstavik. Wiktor zdołał wystartować w ośmiu spotkaniach, podczas których wywalczone 62 oczka przełożyły się na całkiem niezłą średnią 1,476 pkt/bieg.

W zespole ze Sztokholmskiej prowincji natychmiast mówiono o chęci przedłużenia umowy na następne rozgrywki, a jak już wiemy z oficjalnego komunikatu rozmowy przebiegły sprawnie, a co ważniejsze z pozytywnym skutkiem.

Jestem szczęśliwy, że mogę zostać w Rospiggarnie na kolejny sezon. Ten rok był dla mnie debiutem i poczułem ogromne wsparcie ze strony zarządu oraz menadżerów. Dałem z siebie wszystko i wierzę, że będzie jeszcze lepiej – powiedział w rozmowie z mediami klubowymi sam zainteresowany.

Zadowolenia nie krył także Peter Jansson – To obecnie jeden z największych talentów na świecie, więc jesteśmy szczęśliwi, że możemy go zatrzymać w swoim zespole. Szybko się uczył tego, czym jest liga szwedzka i stawał się coraz lepszy. Wierzę, że w przyszłym roku podniesie swoją średnią – zaznaczył Szwed.

Postaw mi kawę na buycoffee.to