Żużel – Zmiany w Mistrzostwach Australii!

Co roku w styczniu mamy okazje śledzić cykl turniejów wyłaniających indywidualnego mistrza Australii. W nadchodzącym roku dojdzie do ważnej zmiany, zawodnicy pojadą jedną rundę mniej.

Do tegorocznych zmagań o tytuł mistrzowski w roli obrońcy przystępować będzie Rohan Tungate, który na początku roku w genialnym stylu wywalczył swój drugi w karierze czempionat Antypodów. Z pewnością pochodzący z Kurri Kurri zawodnik będzie chciał powtórzyć ten wyczyn, lecz stawka wcale nie zamierza się poddawać, a teraz potencjalna jedna słabsza runda może przekreślić szansę na końcowy sukces.

Decyzją organizatorów, nadchodzący cykl będzie o rundę krótszy. Zmagania rozpoczniemy w Gillman obok Adelajdy trzeciego stycznia, a następnie na drugą rundę zawodnicy przeniosą się do Mildury, gdzie po dwudniowej przerwie stoczy się walka o cenne punkty. Trzecia tura cyklu rozegra się w Albury-Wodonga – 8 stycznia, a wielki finał rywalizacji o tytuł najlepszej żużlowca Austrlaii odbędzie się na przedmieściach Brisbane na torze w Banyo – 11 stycznia.

W historii rywalizacji na Antypodach najwięcej tytułów mistrzowskich przy swoim nazwisku zapisał legendarny Leigh Adams, który po koronę sięgał 10-krotnie. Z obecnie występujących zawodników najwięcej wiktorii ma Chris Holder, który najszybszy okazał się pięć razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to