Żużel – Zmiany w terminarzu.

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o wyznaczeniu terminów spotkań półfinałowych na torach 1. I 2. Ligi Żużlowej. Główna Komisja Sportu Żużlowego zdążyła już zmienić niedawny komunikat.

W pierwotnej wersji, która ukazała się przed kilkoma dniami mogliśmy przeczytać o tym, że obie rywalizacje półfinałowe na zapleczu Elity rozegrają się w tym samym dniu, tzn. 10 września. Zarządzający rozgrywkami zdecydowali się jednak rozdzielić kompetycje na dwa dni, o czym możemy przeczytać w zaktualizowanym komunikacie o numerze 112.

Starcie Arged Malesy Ostrów z Enea Falubazem Zielona Góra zostało przesunięte na dzień wcześniejszy, czyli 9 września. Ustalono również początek meczu na godzinę 16.30. Za pośrednictwem tych zmian czeka nas bardziej zbalansowany weekend żużlowy. W sobotę oprócz zmagań na zapleczu Speedway Ekstraligi zobaczymy rywalizacje w klasie niższej, a niedziela stanie pod znakiem rozstrzygnięć w Elicie oraz 1. i 2. Lidze Żużlowej.

Na ten moment zmian w kontekście meczy rewanżowych się nie doczekaliśmy, tak samo jak i w kwestiach drugoligowych. Wszystko pozostało niezmienione.

Terminarz żużlowy na weekend 9-10 września:

Sobota (9 września 2023):

2. Liga Żużlowa – Grupa Azoty Unia Tarnów v Texom Stal Rzeszów godz.14:00 / Canal +

1. Liga Żużlowa – Arged Malesa Ostrów v Enea Falubaz Zielona Góra godz.16:30 / Canal +

Niedziela (10 września 2023):

1. Liga Żużlowa – ROW Rybnik v Abramczyk Polonia Bydgoszcz godz.14:00 / Canal +

2. Liga Żużlowa – OK Bedmet Kolejarz Opole v Ultrapur Start Gniezno godz.15:00 / Brak Transmisji

PGE Ekstraliga – Platinum Motor Lublin v Tauron Włókniarz Częstochowa godz.16:30 / Eleven Sports

PGE Ekstraliga – Betard Sparta Wrocław v For Nature Solutions KS Apator Toruń godz.19:15 / Canal +

Postaw mi kawę na buycoffee.to