Znamy terminy finałów!

Żużel - Znamy terminy finałów!

Główna Komisja Sportu Żużlowego w najnowszym komunikacie dzieli się z nami terminarzem finałów 1 i 2. Ligi Żużlowej. Walka o awanse rozpocznie się 30 września.

Przed kilkoma dniami w mediach głośno było o wniosku Enea Falubazu Zielona Góra, który za pośrednictwem Piotra Protasiewicza wystosował pismo do oficjeli z prośba o przesunięcie finałowych spotkań zaplecza Elity. Jak jednak pokazuje komunikat nr 125, prośby nie zostały wysłuchane, a pierwszoligowcy rozstrzygną sprawę awansu dwa tygodnie po zakończeniu rozgrywek Speedway Ekstraligi. Oczywiście jest to niekorzystne rozwiązanie dla beniaminka przyszłorocznego, bowiem nie każdy żużlowiec będzie chciał aż tak długo przekładać w czasie swoja decyzje.

Tym samym rywalizację rozpoczniemy 30 września w Gnieźnie. Tam lokalny Start o godzinie 14 podejmie faworyta Texom Stal Rzeszów. Po zakończeniu zmagań przeniesiemy się do Rybnika, gdzie ROW zmierzy się z Enea Falubazem Zielona Góra. Rewanże planowane są już z rozdzieleniem. Drugoligowcy sprawę awansu rozstrzygną w sobotę 7 października o 16:30, a o tej samej porze tylko dzień później pierwszoligowcy.

Terminarz Finałów 1 i 2. Ligi Żużlowej:

Sobota, 30 września 2023 – Finały pierwsze mecze

Ultrapur Start Gniezno v Texom Stal Rzeszów godz.14:00 Canal +

ROW Rybnik v Enea Falubaz Zielona Góra godz. 16:30 Canal +

Sobota, 7 października – Finał 2. Liga Żużlowa rewanż:

Texom Stal Rzeszów v Ultrapur Start Gniezno godz.16:30 Canal +

Niedziela, 8 października – Finał 1. Liga Żużlowa rewanż:

Enea Falubaz Zielona Góra v ROW Rybnik godz.16:30 Canal +

Postaw mi kawę na buycoffee.to