PGE Ekstraliga – Nie tak kibicuje się... drodzy Torunianie.

ZOOleszcz GKM Grudziądz za pośrednictwem social mediów pokazał stan sektora gości po meczu derbowym z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń. Na usta ciśnie się jedno słowo – skandal.

Spotkania derbowe w piłce nożnej czy żużlu zawsze wywołują jeszcze większe emocje niż inne spotkania. Nerwów nie zabrakło w Grudziądzu na Hallera 4. Podczas niedzielnego meczu pomiędzy miejscowym GKM-em, a Apatorem Toruń nie dość, że interweniować musiała policja z użyciem gazu pieprzowego, to doszło do sporych zniszczeń fragmentu obiektu.

Mowa oczywiście o sektorze gości, na którym przebywali kibice z Grodu Kopernika. Doping ich oczywiście był głośny i wyraźny, lecz to co po sobie zostawili nie jest niczym dobrym. Przyjezdni zniszczyli między innymi część krzesełek grudziądzkiego obiektu, a także pozostawili po sobie sporo śmieci.

Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazuje fotografie ukazujące skale zniszczeń, kwitując to słowami: „Taki ‘porządek’ zostawili po sobie w sektorze gości fani Klubu Sportowego Toruń.” Ironicznie na koniec wpisu podziękowano i oznaczono oficjalny serwis kibiców Toruńskich Aniołów.

Niezadowolenie wynikiem swojego zespołu możemy okazywać na wiele sposób, jednak wulgarność, agresja czy dewastacja nie jest właściwym sposobem. Nie chcielibyśmy oglądać takich scen więcej, bowiem żużel od zawsze był sportem rodzinnym, na którym bawić się mogą najmłodsi.

Jeden komentarz do “PGE Ekstraliga – Nie tak kibicuje się… drodzy Torunianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *