Policja w siedzibie Stali Gorzów

PGE Ekstraliga - Policja w siedzibie Stali Gorzów!

Czarne chmury nad Gorzowskim klubem wiszą od dobrych paru tygodni. Rozpoczęło się to wszystko od zatrzymania ówczesnego Prezesa Marka Grzyba podejrzanego o oszustwa podatkowe. Teraz dowiadujemy się iż do siedziby klubu zajrzała Policja!

Władze po ostatnim zamieszaniu z Prezesem klubu, postanowiły przesłuchać pracowników klubu w sprawie finansowania zespołu. Zeznania składało również dwóch zawodników, a organy ścigania mają pewne wątpliwości co do poprawności rozliczeń zespołu. Funkcjonariusze weszli do siedziby klubu i zabezpieczyli dokumenty księgowe, co potwierdził też Gorzowski klub. Chodzi o potencjalne błędy w rozliczeniu miejskiej dotacji przyznanej na sekcje piłki ręcznej. Czynności prokuratury wykazały, że prawdopodobniej dwóch członków sekcji żużlowej wystawiło faktury na usługi na rzecz sekcji piłki ręcznej.

Sprawę skomentował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, Łukasz Gospodarek: „Dla dobra śledztwa nie komentujemy żadnych naszych działań. Możemy jedynie potwierdzić, że wciąż trwa postępowanie przygotowawcze w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w finansowaniu klub Stali Gorzów.”

Klub zapewnia jednak iż toczone postępowanie w żaden sposób nie zaburza pracy Stali Gorzów. Wszyscy w drużynie spokojnie przygotowują się do sobotniej rundy Grand Prix jak i nadchodzących meczów PGE Ekstraligi.

Jeden komentarz do “PGE Ekstraliga – Policja w siedzibie Stali Gorzów!

Możliwość komentowania została wyłączona.