Vaculik SoN

Vaculik: „SoN to szansa dla Słowacji!”

Martin Vaculik, gwiazda Moje Bermudy Stali Gorzów i najlepszy Słowacki żużlowiec uważa iż debiut jego kraju w Speedway of Nations to bardzo duża szansa na pokazanie się tutejszych talentów.

Słowak przez bardzo długi czas był jedynym reprezentantem swojego kraju na arenie Międzynarodowej. Z powodzeniem jednak przywdziewał swoje barwy, które wyniósł na szczyt w 2012 roku wygrywając turniej z cyklu Grand Prix.

Teraz jednak Martin przystępować będzie z młodymi kolegami do cyklu Speedway of Nations. Słowacja pojedzie w drugim półfinale i zmierzy się z takimi krajami jak Wielka Brytania, Szwecja, Francja, Czechy oraz Włochy. Przed Słowakami będzie to bardzo ciężki bój. Skład uzupełnią Jakub Valkovic i Patrik Buri.

Sam zainteresowany tak komentuje to: „To będzie dla nas tak naprawdę pierwszy raz, ale patrzymy na to optymistycznie. Mimo wszystko będzie to trudne, bo poziom żużla w naszym kraju nie jest taki jak w Polsce czy Wielkiej Brytanii. Jesteśmy małym krajem i czarny sport u nas nie jest tak popularny, ale bardzo dziękujemy i doceniamy szansę jako otrzymaliśmy. Dla chłopaków z mojej reprezentacji będzie to bardzo cenne doświadczenie i pomoże im to znacząco. Będziemy pracować razem i postaram się wykorzystać pełnie mojego doświadczenia, aby jak najlepiej chłopcom wszystko wytłumaczyć”

Jeden komentarz do “PGE Ekstraliga – Vaculik: „SoN to szansa dla Słowacji!”

  • Ciekawe jaki poziom sportowy pokażą następcy Martina Vaculika?

Możliwość komentowania została wyłączona.