Witold Skrzydlewski: "Motoarena jest jednym z najlepszych stadionów"

Żużel – Witold Skrzydlewski: „Łódzka Moto arena jest jednym z najlepszych stadionów”

Moto Arena Łódź to jeden z najnowocześniejszych obiektów, na których mamy przyjemność oglądać rywalizacje na żużlu. Mimo świetnego designu, stadion ma jeden spory minus. Zamontowany dach osłania jedynie po części trybuny, a nie tor jak to się dzieje w przypadku Toruńskiej Motoareny.

Od samego początku, kiedy to plany przeszły do fazy realizacji Witold Skrzydlewski napominał, że Moto Arenie Łódź brakuje bardzo ważnego czynnika dla czarnego sportu – dachu. Ten był umożliwił rozgrywanie meczy nawet w trakcie deszczu. Włodarz H. Skrzydlewska Orła Łódź do tematu wraca możliwie jak najczęściej i jak się okazuje, gdyby wynik jego ekipy przed rokiem był lepszy, mógłby on mocniej nacisnąć na władze Łodzi – Gdyby nasi żużlowcy nie dali ciała w zeszłym sezonie, to mielibyśmy w Radzie Miasta wprowadzoną kwotę na zadaszenie obiektu. Trudno było na to naciskać, skoro nie bronił nas wynik i tak naprawdę utrzymanie zawdzięczamy TRANS MF Landshut Devils, którzy pokonali PSŻ Poznań. Jaki, wobec tego miałem argument do otrzymania wsparcia, w związku z zadaszeniem? Musimy pokazać się z dobrej strony sportowej, a w następnej kolejności myśleć nad funduszami i projektem – mówi na łamach ekstraliga.pl sternik.

Skrzydlewski wraca także pamięcią do samej inauguracji obiektu, która w jego przypadku zakończyła się grzywną po rozprawie sądowej – Nasz stadion został wybudowany za 43 miliony złotych, gdzie robotnik kosztował 25 złotych na godzinę, a my bardzo pilnowaliśmy kosztów. Przypominam też, że zostałem skazany sądownie dostając grzywnę i wyrok w zawieszeniu, ponieważ na otwarcie stadionu wpuściłem kibiców, nie mając pozwolenia na imprezę masową. Pod stadionem stało ich 10 tysięcy, więc zaryzykowałem, bo jak mówi przysłowie, kto nie ryzykuje ten szampana nie pije – tłumaczy działacz z miasta fabrykantów.

Mimo tego biznesmen nie zraża się do czarnego sportu i nadal walczy o modernizacje obiektu, na którym ścigają się jego zawodnicy – Uważam, że łódzka Moto Arena jest jednym z najlepszych stadionów do oglądania niezależnie od miejsca, z którego śledzimy widowisko – przyznał.

Najbliższą okazją do zobaczenia prawdziwego święta czarnego sportu będą Łódź Kreuje Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, na które już w chwili obecnej organizatorzy sprzedali przeszło 70 % wejściówek. Lokalnych fanów oprócz zmagań ligowych czekać będzie także coroczny Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej.

Jeden komentarz do “Żużel – Witold Skrzydlewski: „Łódzka Moto arena jest jednym z najlepszych stadionów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to